Elektrik Tesisatı

Elektrik tesisatı, tadilat sırasında yüksek önem taşımaktadır. Eskimiş yıpranmış yada standart dışı kalmış tüm tesisatın yenilenmesi, güvenlik açısından yüksek önem taşımaktadır. Elektrik tesisatı yenilenirken, bina içindeki ihtiyaçlara göre yeni projelendirmeler, yeni gereksinimler karşılanır. energy home lvgmain

Odalara

ilave prizlerin takılması, aydınlatmanın, topraklamanın değiştirilmesi veya yenilenmesi gibi.

smartElektrik tesisatı, tadilat sırasında, yeniden planlanarak, gerekli ise prizlerin, anahtarların yüksekliği, yerleri ve  adetleri yeniden belirlenerek şekillendirilir. Yeni ihtiyaçlar için gereken yapı döşenir. Yüksek gerilim elektrik tesisatının yanı sıra alçak gerilim kablolaması adı ile tabir edilen kablolalama ve tesisat işide planlanır.

Working-of-home-automation-with-hawkings-autoamtion-systemAlçak gerilim kablolaması , uydu, internet, dahili ve harici telefon, güvenlik sistemi, izleme ve kamera sistemleri, akıllı ev tesisatı gibi tüm kablolama işleride planlanır ve uygun şekilde yerleştirilir. Bu planlamanın yapılması ve yerleştirilmesi için, tadilat sonrasında bu sistemlerin kullanılması zorunlu değildir. Ancak bu işlemlerin projeye ve tadilata dahil edilmesi, yakın gelecekte bu tür sistemler kullanılmaya karar verildiğinde, büyük kolaylık, ekonomi ve etraftaki dağınık, sonradan yapılmış kablolama görüntülerini ortadan kaldıracak, temiz, düzenli ve planlı bir yapı içinde kullanılmasını sağlayacaktır.

Elektrik tesisatı içinde kullanılan tüm malzemelerin, kablo, armatür, priz, anahtar vb. birinci kalite seçilmesi hem kullanım ömrü olarak hemde kullanım güvenliği açısından çok önemlidir.

Günümüzde enerji fiyatları tüm dünyada pahalanmış olup, öyle gözüküyor ki, bu pahalanma durmayacak, aksine gün be gün enerji sıkıntısı artacaktır. Bu yakın geleceği planlayarak, elektrik tesisatı yapılırken, yeşil enerjiye uygun olarak planlanması oldukça iyi bir planlama ve seçim olacaktır.

Verizon home

 

BetFair F.BetRoll UK Bookies
Ladbrokes Review L.BetRoll
WIll Hill BookiesW.BetRoll here...
United Kingdom BetRoll Bookmakers